KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143213
nr 1514 3213
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 51x121 cm, yttermått inklusive ram: 64x134 cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:33:15
8/1 13:13:16
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz